Genel

YeniBirİşFikri 10

Merhaba sevgili okur.

Bu yıl salgın döneminde lojistik firmaları, lojistik ve planlama uzmanları çok yoğun çalıştılar. Yaptıkları işi şirketlerine değer katmak için yaptılar. Ancak işin insanlığa hizmet boyutunu unutmamak lazım. Evlerimizden çıkamadığımız bir dönemde ihtiyacımız olan her şeyin bizlere getirilip teslim edilmesi çok önemli bir hizmetti.

İş arayan lojistik uzmanları ile Linkedin üzerinden görüştük. Bir çoğu işlerini çok sevdikleri için başka bir alanda çalışmak istemiyorlardı. Onlarla beraber çözümler düşündük. Yeni fikirler üretmeye çalıştık. Aklıma şöyle bir çözüm geldi. Lojistik uzmanları, daha küçük çaplı şirketlere dışarıdan hizmet verebilirler. Start-up’lar, yeni kurulan şirketler. Mesela e-ticaret yapmak isteyen kuruluşlar. Elektronik ticaret dışarıdan bakınca çok kolay uygulanan ve bir anda ciddi gelir getiren bir iş gibi görünse de aslında çok iyi planlama, uygulama ve takip gerektiriyor. Dolayısı ile kendi e-ticaret işini kurmak isteyen birisi lojistik uzmanlarından destek alabilir. Verimli bir işbirliği olacağına inanıyorum.

Eğer lojistik alanındaki bilgi ve becerilerinizi etkin bir şekilde kullanmak istiyorsanız işbirliği yapabileceğiniz yeni girişimler araştırıp bulmanızı öneririm.

Listeye geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.