Genel

YeniBirİşFikri 8

Merhaba sevgili okur.

Bugün yaşı büyük aynı zamanda ruhu genç arkadaşlarımdan mesajlar aldım. Deneyim, birikim ve bilgilerini kullanabilecekleri bir şeyler yapmak istediklerini anlıyorum. Bence bu harika bir karışım. Özellikle belirli bir kurumda çok uzun zaman çalıştıysanız, benim gibi emekli olarak oradan ayrıldıysanız hala o kurum için bir şeyler yapabilirsiniz. Kurumdan beklemeyin, siz proje önerisinde bulunun, diyorum.

Aklıma ilk gelen iş, oryantasyon danışmanlığı. Yeni gelenlere kurumu anlatmak için belki de en doğru insan sizsiniz. Uzun zamandır bu kurumu tanıyorsunuz. Hiçbir yerde yazmayan, hatta unutulmuş kahramanlık hikayelerini biliyorsunuz. İnsan kaynakları ekibi ile bir araya gelip harika bir format oluşturabilirsiniz. Dahası dönem dönem oryantasyon programını gözden geçirip yenilikler katabilirsiniz. Kuruma hem içeriden hem de dışarıdan bakabilirsiniz. Çok ilham verici işler çıkartabileceğinize eminim.

Kolay olmadığını da biliyorum, tahmin edebiliyorum. Şirket yönetimini veya insan kaynakları ekiplerini ikna etmek veya projeyi hayata geçirmek zaman alıcı olabilir. Hatta sizin kurumdan uzak kaldığınız süre boyunca yeni bölümler açılmış, işleyişte değişiklik olmuş olabilir. Her halükarda iyi ve etkili bir girişim olabileceğini düşünüyorum.

Bu göreve hazırlanmak için dijital becerilerinizi gözden geçirmenizi, sosyal mecraları etkili bir biçimde kullanmanızı, yeni aplikasyonları tanımanızı öneririm. Sadece insan kaynakları ile değil bilgi teknoloji ekibi ile de yakın temasta çalışmak gerekebilir. Harika bir sonuç alacağınıza eminim.

Listeye geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.